4,383
edits
No edit summary |
(→List of Conferences: Added 2016 conference) |
||
(9 intermediate revisions by 3 users not shown) | |||
Line 18: | Line 18: | ||
|6<sup>th</sup> (2001) Tsukuba, Japan || | |6<sup>th</sup> (2001) Tsukuba, Japan || | ||
|- | |- | ||
|7<sup>th</sup> (2004) Baden-Baden, Germany || Fus. Sci. Technol. '''48''', 1 (2005) | |7<sup>th</sup> (2004) Baden-Baden, Germany || [http://www.new.ans.org/pubs/journals/fst/v_48:1 Fus. Sci. Technol. '''48''', 1 (2005)] | ||
|- | |- | ||
|[http://meetings.lle.rochester.edu/Tritium/ 8<sup>th</sup> (2007) Rochester, USA] || | |[http://meetings.lle.rochester.edu/Tritium/ 8<sup>th</sup> (2007) Rochester, USA] || [http://www.new.ans.org/pubs/journals/fst/v_54:1 Fus. Sci. Technol. '''54''', 1 (2008)] <br> [http://www.new.ans.org/pubs/journals/fst/v_54:2 Fus. Sci. Technol. '''54''', 2 (2008)] | ||
|- | |- | ||
|[http://tritium2010.nifs.ac.jp/ 9<sup>th</sup> (2010) Nara, Japan] || | |[http://tritium2010.nifs.ac.jp/ 9<sup>th</sup> (2010) Nara, Japan] || [http://www.new.ans.org/pubs/journals/fst/v_60:3 Fus. Sci. Technol. '''60''', 3 (2011)] <br>[http://www.new.ans.org/pubs/journals/fst/v_60:4 Fus. Sci. Technol. '''60''', 4 (2011)] | ||
|- | |||
|[http://www-fusion-magnetique.cea.fr/tritium2013/ 10<sup>th</sup> (2013) Nice, France] || | |||
|- | |||
|[http://tritium2016.org/ 11<sup>th</sup> (2016) Charleston, SC, USA] || | |||
|} | |} | ||
[[Category:Conferences]] |